W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu niezbędne będzie korzystanie z majtek chłonnych, dzięki którym możliwe będzie niwelowanie istniejących problemów. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać najważniejsze zasady wyboru majtek na nietrzymanie moczu.

Majtki na nietrzymanie moczu a chłonność

Podczas wybierania majtek na nietrzymanie moczu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na taki aspekt jak ich chłonność. W sprzedaży dostępne są dość zróżnicowane produkty, których wybór zależny będzie od skali istniejących problemów zdrowotnych. W przypadku osób z kropelkowym lub lekkim nietrzymaniem moczu najlepiej sprawdzą się wkładki urologiczne. Natomiast majtki na nietrzymanie moczu będą lepszym rozwiązaniem dla osób ze średnimi oraz ciężkimi problemami zdrowotnymi, czyli na przykład u osób z demencją. Pieluchomajtki dla dorosłych poleca się osobom obłożnie chorym, a także tym, które mają problemy z codziennym poruszaniem się.

Rozmiar majtek na nietrzymanie moczu

Majtki na nietrzymanie moczu wielorazowe dostępne są w sprzedaży również w różnych rozmiarach, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt podczas ich wyboru. Majtki chłonne można zakupić w następujących wariantach:

– S, czyli małe (55 – 85 cm),

– M, czyli średnie (80 – 110 cm),

– L, czyli duże (100 – 135 cm),

– XL, czyli bardzo duże (120 – 160 cm),

– XXL, czyli bardzo, bardzo duże (140 – 190 cm).

Majtki na nietrzymanie moczu damskie i męskie powinny być dobierane w odniesieniu do obwodu talii i bioder osoby, która będzie ich na co dzień używała. Dlatego przed zakupem konkretnych produktów warto sprawdzić wskazane wymiary oraz porównać je do wymiarów podanych na wyrobach chłonnych. W razie wątpliwości lepiej wybierać większe rozmiary.

Majtki na nietrzymanie moczu: sposób zakładania

Majtki dla dorosłych na nietrzymanie moczu różnią się między sobą także sposobem zakładania, dlatego będzie to kolejna kwestia warta sprawdzenia podczas zakupu tego rodzaju produktów. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą majtki na nietrzymanie moczu wielorazowe, które zakłada się tak samo, jak tradycyjną bieliznę. Dzięki temu korzysta się z nich w niezwykle wygodny sposób i nie przeszkadzają podczas codziennego funkcjonowania. Mając na sobie takie majtki można w bardzo komfortowy sposób korzystać z toalety w razie potrzeby i nie ma konieczności rozrywania boków majtek lub też rozpinania przylepców. Takie produkty są bardzo uniwersalne, dlatego doskonale sprawdzą się w przypadku osób aktywnych, które muszą mieć zachowaną odpowiednią mobilność podczas codziennego funkcjonowania. Natomiast w przypadku osób leżących lepiej mogą sprawdzić się majtki na nietrzymanie moczu męskie i damskie, które zdejmuje się w łatwiejszy sposób, na przykład poprzez rozerwanie ich boków.

Majtki na nietrzymanie moczu a dopasowanie do ciała

Kolejnym istotnym aspektem wyboru majtek chłonnych jest ich dostosowanie do kształtu ciała. Majtki dla dorosłych na nietrzymanie moczu powinny być w odpowiedni sposób dopasowane do ciała, dzięki czemu będzie się z nich wygodnie korzystało na co dzień. Osoby chore bardzo często pozostają aktywne, zarówno pod względem społecznym, jak i zawodowym. Dlatego właściwe dopasowanie wyrobów do ciała będzie ułatwiało codzienne poruszanie się oraz korzystanie z toalety. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem będą anatomiczne majtki chłonne, które są stworzone ze specjalnej siateczki. Dobrze dopasowują się do kształtu ciała i nie wyróżniają się pod ubraniem. 

Oddychalność majtek na nietrzymanie moczu

Majtki na nietrzymanie moczu wielorazowe o anatomicznym kształcie doskonale przepuszczają powietrze, co stanowi kolejny istotny aspekt podczas wyboru odpowiednich produktów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej siateczki, która jest wyjątkowo przewiewna. Produkt pozwala skórze w naturalny sposób oddychać, co wpływa na komfort osoby zmagającej się z problemami. Oprócz tego majtki na nietrzymanie moczu damskie i męskie redukują występowanie podrażnień w przypadku delikatnych części ciała. Dobrze dobrane produkty gwarantują swobodę podczas codziennego funkcjonowania.

Majtki na nietrzymanie moczu a dyskrecja

Podczas wyboru majtek na nietrzymanie moczu dla dorosłych należy również zwrócić uwagę na ich wygląd oraz sposób prezentowania się. Majtki na nietrzymanie moczu wielorazowe powinny być dyskretnym produktem i nie wyróżniać się spod ubrania. Dzięki temu ich noszenie będzie praktycznie niewidoczne, co wpłynie na komfort aktywnych na co dzień osób. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą produkty anatomiczne, które dobrze dopasowują się do ciała i zakłada się je tak jak standardowe majtki. Natomiast w przypadku osób leżących możliwy jest wybór bardziej zabudowanych majtek, które będą miały regulowany pas biodrowy. Są one większe i bardziej widoczne, jednak w przypadku osób leżących z najcięższym stopniem nietrzymania moczu będą najodpowiedniejsze.

Jak leczyć nocne moczenie u dorosłych? https://panobeauty.com/jakie-majtki-na-nietrzymanie-moczu-wybrac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *