pieluchomajtki dla dorosłych

Problem nietrzymania moczu jest dla wielu osób powodem do zawstydzenia. Zamiast leczyć swoją przypadłość, chorzy decydują się na jej ukrywanie, a nieleczona inkontynencja wraz z biegiem czasu nasila się.

Czym jest inkontynencja?

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu, dotyka średnio co dziesiątego Polaka. Mimo to dla wielu osób kłopoty związane z tym schorzeniem wciąż są powodem do zawstydzenia i część chorych nie decyduje się nawet na wizytę u lekarza. Inkontynencja polega na niekontrolowanym wyciekaniu moczu z pęcherza. Schorzenie to ma kilka stopni nasilenia – u części osób będzie pojawiać się okazjonalnie, a u reszty – zdecydowanie częściej.

Przyczyn nietrzymania moczu można wskazać bardzo wiele. Schorzenie to zdecydowanie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn i dotyka co trzeciej pacjentki po 45. roku życia. Wśród przyczyn nietrzymania moczu można wskazać między innymi stres, zbyt słabe mięśnie Kegla, ciążę, a nawet dietę i tryb życia. Rozwiązaniem, które pozwala ograniczyć przykry zapach, który nierozerwalnie towarzyszy choremu, są pieluchomajtki dla dorosłych.

Pieluchomajtki dla dorosłych rozwiązaniem problemu

Jak wspominaliśmy, wiele osób nie chce udać się do specjalisty w celu uzyskania diagnozy swojej inkontynencji. Przez to, kobiety i mężczyźni męczą się z problemem, tymczasem w dużej części przypadków odpowiednie, szybko wdrożone leczenie potrafi zatrzymać przykre dolegliwości. 

Nim jednak leki pomogą, warto wypróbować pieluchomajtki dla dorosłych, które wchłoną wyciekający mocz, chroniąc nas przed wstydem związanym z przykrym zapachem. Warto przy tym nadmienić, że choć wielu osobom na słowo „pieluchomajtki” zapewne w głowie pojawił się obraz małego dziecka, nieco nieporadnie poruszającego się z ogromną pieluszką na pupie – wyroby chłonne dla dorosłych wcale tak nie wyglądają. Oczywiście, faktycznie przyjmują one formę zbliżoną do tych dziecięcych, jednak nawet najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych nie charakteryzują się taką grubością jak te przeznaczone dla niemowląt. 

Pieluchomajtki dla dorosłych – jakie wybrać?

Wiemy już, że pieluchomajtki przeznaczone dla osób dorosłych nie wyglądają wcale tak, jak te stworzone dla dzieci. Dodatkowo, ich twórcy zadbali o dyskrecję: produkty chłonne dla dorosłych powstały z materiałów, które nie szeleszczą przy poruszaniu się. To oznacza, że osoba cierpiąca na inkontynencję może bez problemu zakładać je także wówczas, gdy udaje się do pracy, na zakupy czy… na siłownię! Tak jest: w sprzedaży znajdują się także produkty, które są odpowiednie do stosowania podczas wysiłku fizycznego.

Jakie pieluchomajtki dla dorosłych warto wybrać dla siebie? Gdy zaczniemy sprawdzać oferty różnych marek, okazuje się że wybór jest naprawdę szeroki. Co za tym idzie – wiele osób może mieć pewne kłopoty z doborem najlepszego produktu chłonnego. Na szczęście, producenci oznaczają swoje wyroby zgodnie ze stopniami chłonności, co zdecydowanie ułatwia dobór pieluchomajtek dla dorosłych.

Jeżeli nie mamy pewności, z jakim stopniem nietrzymania moczu mamy do czynienia, przed dokonaniem pierwszego zakupu koniecznie wybierzmy się do lekarza. Wizyta u specjalisty pozwoli nie tylko wdrożyć odpowiednie leczenie, ale również umożliwi dobór najlepszych pieluchomajtek.

Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych – na największe kłopoty

Pieluchomajtki dla dorosłych występują w wielu wariantach. Część firm decyduje się także na tworzenie wyrobów chłonnych w różnych kolorach – tak, by umożliwić osobom cierpiącym na inkontynencję noszenie odzieży zarówno w jasnych, jak i ciemnych kolorach. To duże ułatwienie, które zapewnia jeszcze większy komfort życia.

Warto pamiętać, że najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych (Biedronka) umożliwiają swobodne życie i wykonywanie tych samych czynności co wcześniej – bez obawy, że nagle bielizna pokryje się uryną. Wyjątkowa chłonność produktów tego rodzaju sprawia również, że ryzyko niechcianych infekcji intymnych maleje. Regularnie wymieniane pieluchomajtki wchłaniają bowiem mocz, a co za tym idzie – uniemożliwiają rozwój bakterii. To pozwala zdecydowanie skrócić czas niezbędny na wyleczenie dolegliwości.

Pieluchomajtki przeznaczone dla osób dorosłych to bardzo szeroka gama produktów, które mogą ułatwić codzienne życie do czasu wyleczenia kłopotów z nietrzymaniem moczu. Dzięki odpowiedniemu krojowi i wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, nawet najbardziej aktywne osoby mogą je nosić: pieluchomajtki nie rzucają się w oczy i nie trzeba obawiać się wrażenia „wypchanych” spodni.

Co powinieneś wiedzieć o chorobach wieku starczego? https://panobeauty.com/choroby-wieku-starczego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *